Małopolska, Wieże widokowe

Wieża widokowa w Bruśniku

Wieża widokowa w Bruśniku to świetny punkt obserwacyjny, do którego nie trzeba wdrapywać się pod górę przez godzinę w pocie czoła. W Bruśniku, skręcamy tuż przy kościele. Wąską, asfaltową drogą dojeżdżamy do wieży. Tuż u jej podstawy znajduje się parking.

Wieża w Bruśniku ma wysokość 23 metrów i 5 tarasów widokowych dla różnych poziomów odwagi :) Kiedy dotrzecie na piąty, najwyższy taras, znajdziecie się 18 metrów ponad ziemią. Z tego miejsca, w pogodny dzień możecie podziwiać widoki na Pasmo Magury Małastowskiej, Pasmo Maślanej Góry, Pasmo Jaworza, w oddali Pasmo Jaworzyny Krynickiej, Magurę Wątkowską, Bucze, Chełm, można ujrzeć Rosochatkę, w kierunku północnym Lubinkę, Wał, Słoną Górę, Polichty oraz Górę Św. Marcina czy pasmo Brzanki. Oczywiście nie mogło zabraknąć widoku na Jamną. Będąc na Jamnej, można z miejsc odsłoniętych zaobserwować wieżę w Bruśniku.
Wieża dostępna jest nieodpłatnie. Można na niej skorzystać z lunet (o ile ich ktoś nie zniszczył) oraz porównać widoki z dostępną tam mapą i podpisami szczytów i pasm, które widzimy. Będąc w okolicy warto tam pojechać. Widok z wieży w Bruśniku daje pogląd na najbliższą okolicę i jej uroki. Dobrym pomysłem jest jechać tam w trakcie wschodu lub zachodu słońca. Zachwyty gwarantowane!

 

Poprzedni wpis
Park miniatur w Ropie
Następny wpis
Zakątki Nowego Sącza – spacer wzdłuż Dunajca

Zobacz podobne

guest
0 komentarzy
Opinie w tekście
Zobacz wszystkie komentarze
Menu