Dobre noclegi, Dolny Śląsk, Zamki i pałace

Pałac Kamieniec – Perła Kotliny Kłodzkiej

Pałac Kamieniec to wspaniale odrestaurowany zabytek w małej wsi Kamieniec w centrum Kotliny Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Właściciele wykonali kawał świetnej roboty przywracając to miejsce z ruiny w jaką zaczął popadać Pałac. Dzięki temu dostał swoje drugie życie. Teraz funkcjonuje w nim hotel i restauracja. Każdy może zasmakować tu pałacowego życia w ciszy i spokoju otaczającej go przyrody. Każdy element Pałacu jest pieczołowicie odrestaurowany i przywrócony do dawnej świetności. Właściciele bardzo postarali się o to aby każdy z gości mógł wypocząć i zapomnieć o dużym mieście i pędzie życia. Pałac i jego ogrody to wielki czasopowracacz. Przechadzając się alejkami można podziwiać przywrócone ogrody z XVIII i XIX wieku. Siedząc na tarasie, popijając dobre wino lub smaczną herbatę czy kawę podziwiać możesz widok na Kotlinę Kłodzką i szerokie masywy górskie. W ogrodach zagrać można także w dawne gry zręcznościowe i logiczne. Tu nie ma plastiku. Nie znajdziesz tam tandety. Króluje drewno, cegła i kamień w akompaniamencie metalu. Pani Katarzyna, ma świetny gust i w pałacowych wnętrzach można to zobaczyć. Meble, detale i wyposażenie jest wspaniale dobrane i świetnie ze sobą harmonizuje. Kolory nie odstają i uzupełniają się nawzajem tworząc przyjemny i ciepły klimat. Detale to prawdziwe antyki przywiezione z Francji.  Kilka pomieszczeń w Pałacu posiada oryginalne sosnowe deski. Przyglądnij się im dokładnie bo będąc tam chodzisz po antykach :) Dodatkowo, w Pałacu na jednej ze ścian zobaczyć można odkryty podczas remontu prawie 200 letni list. Klimat jaki tam panuje jest wyjątkowy. Sielanka, spokój i domowa atmosfera. Każdy kto szuka ucieczki od miasta znajdzie tam ukojenie.

Pałac Kamieniec – krótka historia

Pałac Kamieniec (Schloss Kamnitz) do 1945 roku należał do rodziny von Seherr-Thoss, a po tym czasie został przejęty przez PGR. Do 2005 roku Pałac wykorzystywany był jako budynek mieszkalny. W 2009 r. został wykupiony przez obecnych właścicieli. Remont Pałacu rozpoczął się w 2011 roku. Podczas remontu odnaleziono kamień węgielny wskazujący na datę 1780 r. W ogrodzie znajdowała się kiedyś herbaciarnia. oficjalne otwarcie odbyło się 13 czerwca 2015 roku. Właściciele, Katarzyna i Wojciech Hutni mają już kolejne plany na przywrócenie świetności pozostałych budynków oraz zagospodarowanie ich, zwiększając już ogromny walor turystyczny i wypoczynkowy tego miejsca.

Kilka przydatnych informacji

W Pałacu znajduje się kawiarnia i restauracja (na obiad należy umówić się telefonicznie +48 74 869 20 45).

Pałacowa Kawiarenka czynna jest codziennie od 12:00 do 20:00

Pałac Kamieniec
Kamieniec 47
57-300 Kłodzko

tel: +48 74 869 20 45
www: palackamieniec.pl
e-mail: [email protected]


Wyświetl większą mapę

Zdjęcia z Pałacu Kamieniec

Pałac Kamieniec położony jest na końcu wsi Kamieniec w centrum Kotliny Kłodzkiej na Dolnym Śląsku
Pałac Kamieniec położony jest na końcu wsi Kamieniec w centrum Kotliny Kłodzkiej
Pałac Kamieniec
Drugi budynek czeka na swoją kolej. Chwilowo znajduje się tam mini galeria ze zdjęciami i uratowanymi detalami. Warto odwiedzić.
Pałac Kamieniec w Kotlinie Kłodzkiej
Od początku detale witają gości.

 

Sala w Pałacu Kamieniec
Ta sala ma charakter. Jest surowa, autentyczna i przytulna. To nasz klimat! Będąc w środku zobacz lekko przypalony łuk ceglany (ten po lewej). Zapytaj o historię tego wydarzenia :)
Detale i wystrój wnętrz w Pałacu Kamieniec
Detale i jeszcze raz detale. W Pałacu Kamieniec świetnie dobrane detale dodają jeszcze większego uroku.
Sypialnia w Pałacu Kamieniec.
Takie widoki zaskoczą Cię po wejściu do jednego z apartamentów. Kochamy taką autentyczność, połączenie kolorów, drewno i detale.
Poranek w Pałacu Kamieniec
Poranne słońce budzi Cię w takich wnętrzach. Za oknem piękny park, cisza i spokój. Czas zwalnia a śniadanie czeka już na dole…
Apartament w Pałacu Kamieniec.
Coś dla par. Kurtynka musi zostać tak jak jest ;) Ten apartament robi wrażenie od pierwszej sekundy pobytu w nim. Coś wspaniałego!
Minimalistyczne wnętrza w Pałacu Kamieniec
Minimalizm + detal + kolor = spokój i styl.
Apartament w Pałacu Kamieniec
Lekkość i miękkość. Sama przyjemność.
Apartamenty w Pałacu Kamieniec. Fotografia wnętrz.
Takie zakątki w Pałacu Kamieniec to standard. Zawsze jest się gdzie zaszyć. Czy to z książką czy z tabletem, winem czy herbatką, nie ważne. Ważne jest to, że klimat jest wspaniały a chwilę spędzone w tych wnętrzach nie pozwalają zapomnieć o pobycie.
Pałac Kamieniec i wnętrza apartamentów.
We Pałacu Kamieniec zegarki są niepotrzebne. Tu pośpiech jest niewskazany. Na wszystko znajdzie się czas.
Detale w Pałacu Kamieniec
Detale, zapachy, drewno, wszystko razem wspaniale się komponuje.

 

Sypialnia w Pałacu Kamieniec niedaleko Kłodzka i Polanicy Zdrój
Czasami może jednak pojawić się konflikt. Zostać w wygodnym łóżku czy iść zwiedzać okolicę ;)

Pałac Kamieniec

Pałac Kamieniec i oryginalne detale.

Pałac Kamieniec

Pałac Kamieniec

Pałac Kamieniec

Jadalnia w Pałacu Kamieniec
Jadalnia to kolejne pomieszczenia w Pałacu Kamieniec, które zachwycają swoimi wnętrzami. Śniadania to czysta poezja w tych wnętrzach. My je kochamy!
Śniadania w Pałacu Kamieniec.
Nawet podczas codziennego, zwykłego dnia w pałacu wszystko wygląda idealnie. Tak zastaliśmy to miejsce. Aż miło popatrzeć na ład jaki tam panuje.
List w Pałacu Kamieniec.
I znowu detale. Aż chce się przebywać w tych wnętrzach. Będąc w pałacu warto zapytać o znaleziony list i jego historię.
Otoczenie Pałacu Kamieniec. Ogrody i była herbaciarnia
Otoczenie Pałacu Kamieniec to przywrócone do dawnej świetności ogrody w akompaniamencie pięknej panoramy.
Pałac Kamieniec
Fasada ma stonowane, pastelowe kolory, które świetnie się razem komponują. Do tego zieleń i kolorowe kwiatu uzupełniające repertuar kolorów. A wszystko podane w pięknych detalach.
Slow food w Pałacu Kamieniec
Restauracja w Pałacu Kamieniec działa w ideologii slow food. Przed Pałacem zobaczyć możesz ogród – a raczej zielnik.
Detale w Pałacu Kamieniec
Detale w Pałacu to poezja dla oka. Można tam zobaczyć przywiezione z Francji antyki i wspaniale prezentujące się meble podkreślające urok tego miejsca.
Detale w Pałacu Kamieniec na Dolnym Śląsku.
Antyki i meble zdobią nie tylko recepcję i pokoje. W całym Pałacu zobaczyć można te niesamowite detale. Pokoje, korytarze, restauracja i nawet najmniejsze zakątki gdzie można się zaszyć, posiadają swoje urokliwe detale.
Detale i meble w Pałacu Kamieniec.
Wszystkie elementy wspólnie ze sobą harmonizują. Każdy wykonany jest z wielką dbałością o szczegóły. Kolory są świetnie dopasowane.
Nowe pomieszczenia w Pałacu Kamieniec
W pobliskich budynkach na pałacowym terenie zobaczyć można galerię, w której pokazano historię pałacu. Zobaczyć można także na zebrane elementy architektoniczne takie jak zwieńczenia kolumn czy części zdobień zebranych podczas remontu.

have long-land-palace-kamieniec-11

Inne pomieszczenia w Pałacu Kamieniec
Pozostałe budynki na terenie Pałacu czekają jeszcze na remont. Jednak już teraz widać, że kiedy właściciele zakończą inwestycje w taki sposób jak zrobili to z Pałacem, te pomieszczenia będą zapierać dech.
Detale architektoniczne zebrane w Pałacu Kamieniec podczas remontu
Detale jakie odnaleziono podczas remontu wskazują na ogromny kunszt pracy artysty wykonującego te zdobienia.
Pałacowe ogrody podziwiać można wychodząc na tył pałacu.
Tu można zaszyć na dłuższy czas, podziwiać widoki, posłuchać śpiewu ptaków czy napić się dobrej herbaty lub wina a to wszystko we wspaniałym otoczeniu.

Save

Save

Save

Poprzedni wpis
Villa Greta – pensjonat i restauracja slow food
Następny wpis
Romański Kościół św. Jana i św. Katarzyny w Świerzawie

Zobacz podobne

guest
0 komentarzy
Opinie w tekście
Zobacz wszystkie komentarze
Menu